+48 696 034 945 jacek@deracek.pl

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGÓW: DEZYNFEKCJI, DEZYNSEKCJI CZY DERATYZACJI?

Umów spotkanie

Przygotowania do zabiegów zależą od:

  • Rodzaju pomieszczeń;
  • Zwalczanego insekta bądź gryzonia i nasilenia jego występowania;
  • Użytej metody i zastosowanych środków.
Sformułowanie – przygotowanie do zabiegu dotyczy głównie dezynsekcji i obejmuje  przede wszystkim:
  • Mechaniczne przygotowanie pomieszczeń pod względem optymalnego poruszania się ekipy i dostępności poddawanych zabiegom elementów przestrzeni: odsunięcie od ścian, pionowe ustawienie i opróżnienie mebli, wyeksponowanie wszystkich drobnych rzeczy, które mają być poddane dezynsekcji;
  • Wyniesienie rzeczy przeznaczonych do utylizacji (śmietnika, spalarni);
  • Wyniesienie i poddanie: praniu, obróbce termicznej lub mrożeniu pościeli, zabawek itp. elementów wyposażenia;
  • Wykonanie wstępnych zabiegów sprzątających przed wykonaniem dezynsekcji takich jak mycie i odkurzanie (po zabiegu dla skuteczności i czasu działania środków tego nie robimy);
  • Przejrzenie i usunięcie produktów spożywczych np. zaatakowanych przez mole spożywcze lub inne szkodniki;
  • Zabezpieczenie żywności i przedmiotów mających kontakt bezpośredni z ciałem człowieka (głównie jamą ustną);
  • Zabezpieczenie lub usunięcie karmy i przedmiotów związanych z żywieniem zwierząt domowych;
Zawsze przekazujemy informację jak zwalczane będą insekty i gryzonie oraz co musisz zrobić we własnym zakresie przed naszym przybyciem.  Udzielimy informacji telefonicznie lub na przekazany nam adres email. 

W momencie przybycia ekipy pracownicy firmy sprawdzą stan przygotowania pomieszczeń, ewentualnie zaproponują poprawki.

Czas zabiegów jest  stosunkowo krótki, w tym czasie  w pomieszczeniach powinni przebywać tylko pracownicy ekipy, chociaż jest możliwa obecność wydelegowanego przedstawiciela właściciela.

UWAGA!

W nielicznych uzasadnionych przypadkach (zaawansowany wiek, stan zdrowie, grupa  inwalidzka), jeśli właściciel nie może samodzielnie przygotować mieszkania do zabiegu, jest możliwa – za  dodatkową opłatą – pomoc  pracowników naszej firmy.

Jakie są bezpieczne procedury użytkowania pomieszczeń po zabiegu?

Po zabiegu pracownicy firmy poinformują Państwa, co należy zrobić, a także czego nie  należy robić w pomieszczeniach po przeprowadzonych czynnościach sanitarnych.  Głównie dotyczy to:

  • Czasu przebywania poza pomieszczeniem po zabiegu – zwykle około godziny;
  • Gruntownego wietrzenia pomieszczeń – też około 1 godziny;
  • Sprzątania pomieszczenia po zabiegu: czego nie odkurzać, nie zmywać, nie zamiatać, by nie zniszczyć efektów;
  • Przygotowania powierzchni mających kontakt z żywnością do ponownego użytkowania – ważna procedura gruntownego mycia, bo nie wolno dopuścić do kontaktu żywności z pozostałościami środków.

Używane przez nas środki są bezpieczniejsze od chemii domowej (środki do mycia podłóg, blatów, mycia naczyń) – jeśli  zastosujemy się do zaleceń, nic nam  ani naszym zwierzętom nie grozi.

Na zakończenie otrzymają Państwo protokół higieny sanitarnej w formacie A4 – należy koniecznie go zachować ze względów gwarancyjnych oraz w przypadku niepożądanych objawów dla lekarza lub lekarza weterynarii!

Proszę zapamiętać!!!

Cały czas jesteśmy z Państwem – od pierwszego kontaktu do pytań gwarancyjnych. Udzielamy szczegółowych informacji na temat używanych środków i procedur. Wyjaśniamy wątpliwości, służymy radą i pomocą – jednym słowem działamy profesjonalnie i odpowiedzialnie, z pełną empatią i zrozumieniem wobec każdego Klienta.